Connect with us

IMPRESUM

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës.

Portali menaxhohet nga kompania “Shprehja SHPKNJP” Shkup.

KRYEREDAKTOR:

Fatime Nexhipi

Kontakti: [email protected]

Sport5 mins ago

RB Leipzig mund të jetë krenar për performancën e tij dhe të trishtohet nga klauzola në kontratë

Kosovë6 mins ago

Haxhiu kërkon nga deputetët që ta votojnë Projektligjin për luftimin e COVID-19

Lajme20 mins ago

ASH-AAA ia bëjnë të qartë Bashkimit Demokratik: Nuk zhvillojmë negociata për qeveri, do ta votojmë Naser Ziberin për kryeministër (VIDEO)

Kosovë22 mins ago

Qeveria merr vendim t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë pavarësisht situatës me COVID-19

Sport27 mins ago

Liverpool ende nuk ka bërë ofertë zyrtare për Thiagon

Kosovë38 mins ago

KEDS po investon afër 1 milion euro në Pejë

Lajme47 mins ago

“Turp, kemi ecur 7 km në këmbë për të marrë ujë”, rrëfimi nga Kakavija

Kosovë54 mins ago

Vjollca Shala emërohet U.D. e Kryeshefit Ekzekutiv të Postës

Sport1 hour ago

Barcelona nis kërkimet për trajner të ri – presion maksimal mbi Setien para ndeshjes ndaj Bayern

Kosovë1 hour ago

OVL e UÇK-së kërkon nga Kuvendi ndryshimin e Ligjit për Specialen

Lajme1 hour ago

3163 raste aktive me COVID-19, 141 raste të reja

Kosovë1 hour ago

Zëvëndesi i Zemajt organizon festë për nder të 25-vjetorit të martesës në kohë pandemie

Sport1 hour ago

Ende nuk dihet se kur mund të fillojë ndërtimi i stadiumit nacional të Kosovës

Religjion2 hours ago

Erdogan komenton përplasjet me Greqinë: ç’kërkon Franca aty ku nuk zotëron det!

Lajme2 hours ago

Bashkimi Demokratik: Sela e Gashi me vrap tek Zaevi, harruan zotimet e Platformës Politike