Connect with us

Shqipëri

U kallëzua nga Vokshi për COVID-19, SPAK regjistron procedim penal për Manastirliun

Published

on

Prokuroria e Posaçme ka regjistruan procedim penal për Ogerta Manastirliun. Kjo e fundit, në vitin 2020 kur ishte ministre e Shëndetësisë është kallëzuar nga deputetja e PD Albana Vokshi për keqmenaxhim dhe abuzim të fondeve të Covid-19.

Referuar kallëzimit të bërë nga Vokshi, pretendohet se Manastirliu ka bërë tendera sekretë. SPAK po kryen veprime hetimore për Manastirliun, e cila në muajin shkurt u thirr në Prokurorinë e Posaçme për tu marrë në pyetje, për një çështje që ajo e cilësoi sekret hetimor.

Pak javë më parë, Vokshi ka bërë një kallëzim shtesë për Manastirliun, duke shtuar në të, prova për tendera.

NA NDIQ NË FACEBOOK