Connect with us

Kosovë

Nesër mbahet mbledhja komemorative dhe bëhet varrimi i Sylë Tahirsylës

Published

on

Nesër do të mbahet mbledhje komemorative për vdekjen e meteorologut të njohur kosovar,  Sylë Tahirsylaj.

Kështu ka bërë të ditur famijla e të ndjerit.

Sipas njoftimit të familjes, mbledhja do mbahet duke filluar nga ora 14:00, ndërsa varrimi i Tahirsylajt do të bëhet nga ora 16:00, kurse e pamja fillon nga e mërkura deri të premten.

Tahirsylaj sipas njoftimit të vajzës së tij, Donika Tahirsylaj-Alidemi ka ndërruar jetë papritmas më 16 qershor.

NA NDIQ NË FACEBOOK