Connect with us

Shqipëri

Emri/ Konsumoi sasi të konsiderueshme medikamentesh, vdes 59-vjeçari në Korçë

Published

on

Një 59-vjeçar nga Korça i ka dhënë fund jetës, duke konsumuar sasi të konsiderueshme medikamentesh.

Policia thotë se ngjarja ndodhi në lagjen nr.2 të këtij qyteti, ku shtetasi me iniciale P.C., pasi piu ilaçet u transportua në spital, por aty ndërroi jetë.

Policia dhe grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Korçë/Informacion paraprak

Pasditen e sotme, në lagjen nr. 2, Korçë, në banesë, shtetasi P. C., 59 vjeç, nga të dhënat e para dhe deklarimet e marra familjarëve të tij, dyshohet se ka konsumuar një sasi të konsiderueshme medikamentesh mjekësore. Ky shtetas u transportua për mjekim në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, ku më pas ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./m.j

NA NDIQ NË FACEBOOK