Connect with us

Shqipëri

Altin Lala: Me Spanjën duhet dhe ndihmë nga Zoti. Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd. Sylvinjo të rinovojë

Published

on

Kombëtarja shqiptare është brenda pritshmërive për rezultatet që ka marrë në Europian. Kjo është analiza që bën për “Top Channel”, ish-kapiteni i shquar i Kombëtares, Altin Lala.

Ai thotë se mund të ishte bërë diçka më shumë në ndeshjen me Italinë, por kjo gjithsesi nuk i heq meritat Silvinjos për punën që ka bërë dhe sugjeron që brazilianit duhet t’i rinovohet kontrata nëse ai ka dëshirë të qëndrojë në stolin kuqezi.

Për ndeshjen me Spanjën ish-mesfushori nuk i kursen batutat, kur thotë se përveç lojtarëve, duhet edhe një ndihmë nga Zoti për t’ia dalë mbanë ndaj “Furisë së kuqe”.

NA NDIQ NË FACEBOOK