Connect with us

Lajme

Komuna e Prizrenit shpall Qytetar Nderi Ali Ahmetin

Published

on

Me vota unanime, Asambleja Komunale e Prizrenit ka votuar për shpalljen Qytetar Nderi të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Ceremonia solemne u mbajt sot në Prizren, në mesin e shumë personaliteteve të shquara politike.

Në fjalën e tyre të gjithë përfaqësuesit politik të partive, vlerësuan lart kontributin e Ali Ahmetit.

Sipas tyre, jeta e Ahmetit për më shumë se 40 vite ka qenë në funksion të shqiptarëve, fillimisht në Kosovë dhe pastaj edhe në Maqedoninë e Veriut.

NA NDIQ NË FACEBOOK