Connect with us

Bota

Putin tenton t’i ndërlidhë sulmuesit me Ukrainën: “Armiqtë nuk do të na ndajnë”

Published

on

Presidenti rus Vladimir Putin tani është duke iu drejtuar kombit të tij ndërsa është ulur në një tryezë pranë dy flamujve rusë pas sulmit terrorist të mbrëmshëm në Moskë.

Ai e ka quajtur sulmin në sallën e koncerteve një “akt terrorist barbar”, duke shtuar se “armiqtë tanë nuk do të na ndajnë”.

Ata që janë përgjegjës do të ndëshkohen, tha ai, ndërsa ka falënderuar shërbimet e urgjencës dhe shërbimet speciale për përpjekjet e tyre pas sulmit të mbrëmshëm në Moskë.

Presidenti rus vazhdon duke thënë se sulmuesit u përpoqën të arratiseshin drejt Ukrainës dhe siguria është forcuar si përgjigje. Një pretendim që Ukraina e ka mohuar.

Ai ka shpallë ditë zie për 24 mars.

Të gjithë përgjegjësit do të ndëshkohen, shton ai, duke thënë se të gjithë sulmuesit janë gjetur, raporton BBC

NA NDIQ NË FACEBOOK