Connect with us

Tech & Auto

KE nis hetime ndaj AliExpress, akuzohet për shitje produktesh të rrezikshme

Published

on

AliExpress është në telashe.

Komisioni Europian (KE) ka nisur një hetim për kompaninë kineze.

Kjo kompani mund të mos ketë marrë masat e duhura për të parandaluar shitjen e produkteve të paligjshme.

Këto produkte kanë lidhje me ushqimin, medikamente, lodra të dëmshme dhe rreziqet ndaj pornografisë.

Rrjetet sociale si Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok app YouTube e Google do t’i dërgojnë informacion hetuesve në lidhje me reklamimet e produkteve të AliExpress.

NA NDIQ NË FACEBOOK