Connect with us

Kulturë

Ndahet nga jeta aktori i njohur (FOTO)

Published

on

Aktori i nominuar për Oscar, Ryan O’Neal, ylli i disa filmave historikë duke përfshirë “Love Story” dhe “Paper Moon”, ka vdekur, sipas djalit të tij, Patrick, i cili postoi lajmin në mediat sociale. Mësohet se ai ishte 82 vjeç.

“Babai im ndërroi jetë i qetë sot, me ekipin e tij të dashur në krah që e mbështeste dhe e donte ashtu siç do të na bënte ne”, shkroi Patrick O’Neal të premten.

Ai shtoi: “Babai im Ryan O’Neal ka qenë gjithmonë heroi im. Unë e shikoja atë dhe ai ishte gjithmonë më i madh se jeta.”

Roli kryesor i Ryan O’Neal erdhi në vitin 1964 në telenovelën e natës “Peyton Place”.

Pasi luajti në disa shfaqje televizive gjatë viteve 1960, O’Neal la një gjurmë të pashlyeshme në filma në adaptimin e vitit 1970 të romanit të Erich Segal “Love Story”, në të cilin luajti përballë Ali MacGraw

NA NDIQ NË FACEBOOK