Connect with us

Sport

Nevoja për mbrojtës, Milani piketon kapitenin e skuadrës angleze

Published

on

Stefano Pioli ka nevojë për përforcime në mbrojtje, si pasojë e shumë dëmtimeve në repartin e prapavijës së Milanit.

Kuqezinjtë kanë humbur në ndeshjen me Napolin shërbimet e Kalulut dhe Pellegrinos, teksa probleme fizike ka edhe Simon Kjaer.

Caldara gjithashtu vijon të jetë i dëmtuar. Drejtuesit e “Djallit” po studiojnë pistën Lloyd Kelly për merkaton dimërore.

25-vjeçari anglez është kapiteni i Bournemouth në Premier League, teksa përveç qendrës mund të mbulojë edhe rolin e mbrojtësit të majtë.

Kelly ndodhet në vitin e fundit të kontratës. Ai ua ka bërë të qartë drejtuesve të Bournemouthit se nuk do të rinovojë.

Kështu që Milani mund të sigurojë shërbimet e qendërmbrojtësit nga Bristoli në janar për një çmim të arsyeshëm.

Lexo edhe:

Por, kuqezinjtë duhet të fitojnë garën me Liverpoolin, klub që gjithashtu është i interesuar për Kellyn.

Mbrojtës të tjerë në listën e drejtuesve të klubit italian janë 21-vjeçari Maxime Esteve (Montpellier) dhe 19-vjeçari Konstantinos Koulierakis (PAOK).

The post Nevoja për mbrojtës, Milani piketon kapitenin e skuadrës angleze appeared first on SuperSport.