Connect with us

Bota

Nënë e bijë u gjetën të vdekur në ashensorin e banesës së tyre (FOTO)

Published

on

Në Manisa në Turqi është regjistruar një ngjarje e rëndë ku, Devrim Güler (48) dhe vajza e saj 18-vjeçare Doğa Etyemez u gjetën të vdekur në ashensorin e ndërtesës ku jetonin.

Ngjarja ka ndodhur në pallatin në rrugën 63, në lagjen Kocaçeşme, në lagjen Salihli. Banorët e pallatit gjetën Devrim Güler dhe vajzën e saj Doğa Etyemez , të cilat jetonin në banesë, të palëvizshme në ashensor rreth orës 08:00 . Pas njoftimit, shumë ekipe u dërguan në vendin e ngjajres, ndërsa nga hetimet u konstatua se nënë e bijë kanë vdekur.

Derisa vijojnë hetimet autoritetet nuk kanë njoftuar shkaqet që çuan deri në vdekjen e dy shtetasve.

Trupat e Devrim Güler (48), i cili punonte si punëtor në një fabrikë dhe vajzës së tij Doğa Etyemez (18), të cilët u gjetën të vdekur në ashensorin e ndërtesës ku jetonin në Manisa , iu dorëzuan të afërmve të tyre pasi procedurat janë kryer në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Izmirit.

NA NDIQ NË FACEBOOK