Connect with us

Maqedoni

Moti në Maqedoninë e Veriut

Published

on

Në Maqedoninë e Veriut sot do të kemi mot të ftohtë në mëngjes, me diell dhe më i ngrohtë gjatë ditës me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -5 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 10 deri në 17 gradë.

Të martën në disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta, ndërsa kah fundi i ditës fillimisht në pjesët perëndimore dhe gjatë natës të mërkurën dhe në pjesët tjera do të ketë reshje shiu të cilat do të jenë më të bollshme.

Temperatura e mëngjesit do të jetë në rritje.

NA NDIQ NË FACEBOOK