Connect with us

Sport

Mjekët e këshilluan të mos luante, sulmuesi Duamena u diagnostikua me problem në zemër 3 vite më parë

Published

on

Mësohet se pak vite më parë, Duamena është diagnostikuar me një problem në zemër dhe në vitin 2020 u detyrua të vendoste defibrilator për të shmangur arrestet kardiake, para se të firmoste me Real Saragozën.

Mjekët e kanë këshilluar të braktisë futbollin profesionist, pasi zemra e tij mund të mos e përballojë më, por Duamena ka vepruar kundër këshillave të tyre.

NA NDIQ NË FACEBOOK