Connect with us

Lajme

“Më mirë i vdekur sesa në Shqipëri”, vetëvritet shqiptari që do deportohej nga Anglia

Published

on

Një 37-vjeçar shqiptar, i cili ka tentuar të vrasë veten brenda qendrës së emigrantëve Brook House, në Gatwick të Britanisë së Madhe, raportohet se ka ndërruar jetë një javë më pas në spital.

The Guardian sqaron se emigranti i paligjshëm nga Shqipëria ndërroi jetë të premten në spitalin East Surrey, ku ishte shtruar në njësinë e kujdesit intensiv pasi kishte tentuar të vetëvritej brenda kampit të emigrnatëve.

Të shtunën në mëngjes, Home Office konfirmoi vdekjen e 37-vjeçarit, ndërsa policia, mjeku ligjor dhe avokati i popullit për burgjet dhe shërbimet e provës kanë nisur hetimet për rastin.