Connect with us

Tech & Auto

TikTok nis operacinonin ‘fshesa’, ja se për çfarë bëhet fjalë

Published

on

TikTok njoftoi se kishte fshirë më shumë se 500 000 video dhe mbylli 8 000 transmetime të drejtpërdrejta të lidhura me konfliktin Izrael-Hamas, disa ditë pas një paralajmërimi nga BE që i kujtoi kompanisë detyrimin e saj për të luftuar kundër përmbajtjeve të paligjshme.

”Që nga 7 tetori, ne kemi fshirë më shumë se 500 000 video dhe kemi mbyllur 8 000 transmetime të drejtpërdrejta në rajonin e prekur, për shkelje të rregullave tona”, tha TikTok në blogun e tij.

TikTok theksoi se kishte forcuar ekipet e tij të moderimit.

NA NDIQ NË FACEBOOK