Connect with us

Sport

Një gol më shumë se Mbappe, Haaland fiton çmimin “Gerd Muller”

Published

on

Në Paris po zhvillohet Ceremonia e Topit të Artë teksa kanë nisur të ndahen çmimet. Nuk mund të mungonte një trofe për Erling Haaland. Ylli i Manchester Cityt është vlerësuar me çmimin “Gerd Muller” që i akordohet lojtarit me më shumë gola përgjatë një sezoni.

Në sezonin e kaluar, norvegjezi ishte golashënuesi më i mirë në kampionatet kryesore të Europës duke realizuar 56 gola dhe duke udhëhequr Cityn në tripletën e famshme të titujve.

Lexo edhe:

Rivali më i madh i Haaland ishte Mbappe, por francezi mbeti vetëm një gol më pas duke e mbyllur sezonin e kaluar me 55 realizime.

The post Një gol më shumë se Mbappe, Haaland fiton çmimin “Gerd Muller” appeared first on SuperSport.