Connect with us

Ndryshe

Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian – errësira përfshin gjithçka

Published

on

Në rrjetet sociale është shfaqur një video e filmuar në Brazil, ku shihet kalimi i një reje ngjyrë hiri mbi atë zonë.

Videoja është shfaqur në Instagram e siç raporton BBC, shfaq lëvizjen e dukurisë natyrore e njohur si “rafti i resë” (shelf cloud), që gjatë asaj kohe të caktuar është regjistruar nga një banor i qytetit brazilian Casillas do Sul, transmeton Telegrafi.

Skena si në filmat harror të kësaj reje, shihen sesi mbulon qytetin, i cili krejt befasisht “errësohet”.

Sipas Shërbimit Kombëtar të Motit të SHBA (NWS), kjo lloj reje fillimisht sjell erëra të stuhishme dhe më pas shi. /Telegrafi/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Max Petry (@maxpetry78)

The post Si në “filma horror”, reja e madhe mbulon qytetin brazilian – errësira përfshin gjithçka appeared first on Telegrafi.