Connect with us

Ndryshe

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Published

on

Marrja pjesë në një iluzion të ndërlikuar optik është një mënyrë e shkëlqyeshme për të sfiduar aftësinë tuaj njohëse – veçanërisht nëse “garoni” bashkë me anëtarët e familjes.

Pra, a mendoni se keni atë që duhet për të dalluar ndryshimet delikate në imazhe?

Shumë të apasionuar po e sfidojnë veten në këtë enigmë të fundit për të dalluar kalin pa bisht.

Në pamje të parë, imazhi nga Jagran Josh mund të duket i vështirë për “t’u përmbledhur”.

Ka kaq shumë kuaj në foto saqë sytë tuaj mund të shkojnë gjithandej dhe nuk do të dini se ku të shikoni, shkruan Mirror, transmeton Telegrafi.

horse without a tail

Dhe duket si një detyrë edhe më e pamundur sepse keni vetëm pesë sekonda për të gjetur kalin pa bisht.

Dhe nëse nuk e keni gjetur atë akoma, fotografia më poshtë e ka përgjigjen e ka zgjidhjen. /Telegrafi/

horse

The post Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht? appeared first on Telegrafi.