Connect with us

Lajme

Familjarët e “monstrës” kërcënojnë nusen: Tërhiq padinë se…

Published

on

Nuk kanë fund torturat që nisën disa vite më parë për 22-vjeçaren nga Shqipëria që u “burgos” dhe u rrah nga burrri i saj, 28-vjeçari shqiptar, me të cilin jetonte në Volos pas martesës.

Protothema.gr raporton se sipas ankesave të njërës prej grave që ndihmoi për t’i dhënë fund tmerrit të së resë dhe fëmijës 2 vjeç e gjysëm, të afërmit e bashkëshortit të saj të burgosur po e kërcënojnë atë të tërheqë padinë.

Në të njëjtën denoncim shihet 28-vjeçari duke i kërkuar 22-vjeçares që të kthehet tek ai sepse… ajo i përket.

Nga ana e saj, e reja, e cila së bashku me të bijën ndodhet në një strehë në Volos, dhe ka frikë se nëse bashkëshorti i saj 28-vjeçar nuk do të vendoset në paraburgim pas seancës të së martës, ai do ta gjejë dhe do ta vrasë.

“Ai do ta vriste atë,” tha një nga gratë që ndihmuan t’i jepte fund torturës së 22-vjeçares të dielën në mëngjes.

Sipas saj, foshnja që ishte në krahët e nënës së tij të gjakosur mbrëmjen e së enjtes kur u zbulua historia tragjike, bërtiste “mama-mama kur i shpëtuam”. Kjo grua ankohet në fakt se 28-vjeçari shqiptar “i ka ngritur dorën edhe fëmijës”.

Tregues i mënyrës barbare se si u trajtua 22-vjeçarja nga bashkëshorti i saj shqiptar ishte fakti, sipas ERT, se ai kishte vendosur një kamerë në mënyrë që përmes një aplikacioni në celular të mund të monitoronte çdo lëvizje të saj edhe kur ai ishte larg shtëpisë dhe në punë.