Connect with us

Bota

Autobusi humb kontrollin! Momenti kur pasagjerët hidhen ‘në ajër’, 5 të plagosur (VIDEO)

Published

on

Pesë persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Turqi, kur drejtuesi i autobusit humbi kontrollin e mjetit, duke bërë që ai të rrokulliset në një kodër, raportojnë mediat e huaja.

Në pamjet e siguruara nga brenda autobusit shihet teksa pasagjerët në momentin e aksidentit “fluturojnë” në ajër pasi mjeti doli nga rruga.

Fillimisht mësohet se autobusi është përplasur me një shtyllë elektrike dhe në fund përfundoi në një truall.