Connect with us

Kulturë

Ndahet nga jeta në moshën 38-vjeçare aktori i njohur

Published

on

Ndërron jetë në moshën 38-vjeçare aktori Chris Peluso. Aktori i ri ishte bërë i njohur me pjesëmarrja e tij në shfaqjet e Teatrit Amerikan, ndërkohë që pati sukses të madh me rolin e tij në spektaklin e Broadway, “Mamma Mia”.

Lajmin e ka bërë të ditur Teatri Muzikor i Miçiganit, me një postim në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

“Familja e Teatrit Muzikor të Michiganit është e shkatërruar për të njoftuar ndarjen nga jeta të anëtarit tonë të dashur, adhuruesin, karizmatik dhe me dhunti hyjnore Chris Peluso.

NA NDIQ NË FACEBOOK