Connect with us

Tech & Auto

Ndodh përsëri! “Bie” WhatsApp, përdoruesit e aplikacionit nuk arrijnë të dërgojnë apo marrin mesazhe

Published

on

Aplikacioni WhatsApp ka shfaqur sërish probleme, pasi përdoruesit e tij nuk po arrijnë të dërgojnë apo marrim mesazhe.

Sipas mediave të huaja, ka ndërprerje masive në Messenger, WhatsApp në mbarë botën.

Në faqen “Të gjitha gabimet”, numri i ankesave pas orës 22:00 u rrit në më shumë se 100,000 brenda pak minutash.

Probleme kishte edhe tetorin e kaluar, problem i cili zgjati vetëm 2 orë në mbarë botën.

Mijëra njerëz në Gjermani nuk mund të përdornin shërbimin e mesazheve (në aplikacionin Meta si Facebook dhe Instagram). Mesazhet as nuk u dërguan dhe as nuk u morën.

Kujtojmë se më shumë se dy miliardë njerëz në mbarë botën përdorin aplikacionin.

NA NDIQ NË FACEBOOK