Connect with us

Kulturë

Ndahet nga jeta aktori i njohur

Published

on

Aktori Pat Cooper, i njohur më së shumti për rolet e tij në filmat “Analyze It” dhe “Analyze It Again”, ka vdekur në moshën 93-vjeçare.

Cooper ka lindur në vitin 1929 në Brooklyn, Nju Jork. Ai filloi të performonte në klubet lokale dhe filloi karrierën e tij në The Jackie Gleason Show në 1963.

Ai ka punuar në shumë klube duke bashkëpunuar me shumë artistë të rëndësishëm si Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Tony Bennett dhe të tjerë.

Ai luajti kryesisht në komedi, duke përfshirë hitet e mëdha Break It Down dhe Break It Again me Robert De Niro dhe Bill Crystal, duke luajtur Salvatore Masiello.

NA NDIQ NË FACEBOOK