Connect with us

Lajme

Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

Published

on

Zëvendëskryeministri Artan Grubi sot tha se opozita maqedonase në vend shënon rënie, përcjell TV21. Grubi tha se kreu aktual i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka rejting katër herë më të vogël se ish kryetari i kësaj partie, azilanti Nikolla Gruevski.

“Imagjinoni akoma azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa lideri aktual i VMRO-DPMNE-së, i cili në të gjitha anketat e fundit, minimumin 1/3 e votuesve të VMRO-së nuk e ka në përkrahjen e vet dhe janë kundër tij. Kjo flet në nivelin që ka rënë opozita maqedonase”, tha Grubi.

NA NDIQ NË FACEBOOK