Connect with us

Sport

VIDEO/ Rapo dhuron “show”, Kastriotët me fat

Published

on

Në “Shtëpinë e Futbollit” po zhvillohet dueli Prestige-Kastriotët, finalja e edicionit të katërt të Sunday League Albania. Kompeticioni i futbollit amator ‘’9×9’’, luan sot aktin e fundit, ndërkohë që ndeshja po transmetohet në SuperSport 2.

Atmosfera në “Shtëpinë e Futbollit” është shumë e mirë, ndërkohë që rreth 500 tifozëve kanë mbushur shkallët për të ndjekur duelin final.

Sunday League Albania
Finalja

PRESTIGE-KASTRIOTËT 0-0

Kronika e ndeshja:

64′ Goditje dënimi për Prestige. Gjuan Branica, topi devijohet në këndore.

 

59′ Prestige afër golit të avantazhit. Rapo lëviz bukur mes dy lojtarëve kundërshtarë dhe lëshon një “predhë”. Topi ngjitur me shtyllën.

 

47′ E djathtë potente e Hysenbelliut, pret në dy kohë portieri i Kastriotëve.

 

42′ Sërish Kastriotët në sulm. Kaca provon nga larg, pret pa probleme portieri i Prestige.

 

38′ Dalje e bukur e Kastriotëve. Jahmir Hyka kroson, gjuan me kokë Sebino Plaku. Topi mbi tra.

 

36′ Kastriotët në sulm, portieri i Prestige devijon gjuajtjen-kros nga krahu i djathtë.

 

30′ Prestige pranë golit. Gjuan Biba, grushton portieri Myrtaj. Tenton edhe Limani, topi jashtë.

26′ Aksion i bukur i Prestige. Branica tenton me kokë, pret pa vështirësi portieri i Kastriotëve.

 

14′ Hyseni provon nga rrethi i mesit të fushës për Kastriotët, por Cara arrin të grushtojë. Duke shmangur surprizën.

 

6′ Hysenbelliu jep shkëndijën e parë për Prestige. Goditje potente, por nuk ka gol.

 

FINALJA

Prestige dhe Kastriotët kanë pasur një rrugëtim të shkëlqyer deri në fazën finale, dhe pritet që dhe ndeshja e fundit të jetë përplot spektakël dhe emocione. Kastriotët kanë në përbërje ish-futbollistë të kombëtares si Jahmir Hyka dhe Sebino Plaku.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër dhe Prestige ka pasur një rrugëtim bindës. Ku kanë spikatur me përgatitje të lartë fizike, lojën e bukur dhe për të mbërritur në finale kanë mposhtur kundërshtarë si IMMI, Nova dhe Dussel.

The post VIDEO/ Rapo dhuron “show”, Kastriotët me fat appeared first on SuperSport.

NA NDIQ NË FACEBOOK