Connect with us

Bota

Vdiq nga përplasja e gomoneve duke bërë rafting, gjendet trupi i pajetë i 19-vjeçares

Published

on

Në Piano Lago, në provincën e Cosenza, u gjet e vdekur Denise Galatà, 19-vjeçarja e zhdukur pasi përfundoi në lumin Lao teksa po bënte rafting me shokët e klasës gjatë një ekskursioni shkollor. Zhytësit e zjarrfikësve identifikuan dhe gjetën trupin e të resë, e cila ndodhej nën ujë. Zbulimi u bë pak nga pika ku 19-vjeçari kishte përfunduar në ujë, pak metra thellë në lumë.

Përplasje mes dy gomoneve të përdorura për rafting: Ky do të ishte shkaku i rënies së 19-vjeçares në ujërat e lumit Lao, në Laino Borgo. E reja ishte në bordin e njërës prej dy gomoneve që u përplasën.

Për shkak të goditjes, Denisi përfundoi në ujë dhe që atëherë i kishte humbur çdo gjurmë. Vajza nuk arriti të dilte në sipërfaqe dhe u mbyt. Në këtë periudhë lumi Lao është përmbytur për shkak të reshjeve të shumta që kanë goditur të gjithë zonën e Pollinos ditët e fundit.
Ndërkohë, prindërit e Denisit mbërritën në Piano Lago të martën. Vajza jeton me familjen e saj në Cinquefrondi , në zonën Reggio, dhe ndjek shkollën e mesme shtetërore Giuseppe Rechichi në Polistena. Në udhëtim me të ishin disa shokë shkolle, të gjithë në gjendje të mirë, pavarësisht gjendjes së tyre të tronditur.

NA NDIQ NË FACEBOOK