Connect with us

Bota

Rrëzohet një aeroplan në Gjermani

Published

on

Dy persona kanë humbur jetën pasi një aeroplan i vogël civil Learjet u rrëzua pranë pistës ajrore të NATO-s pranë qytetit gjerman të Rendsburgut, raportoi sot Bild.

Avioni ishte marrë me qira nga Forcat Ajrore Gjermane dhe dy pilotët vdiqën në atë që ata thanë se ishte një fluturim stërvitor.

Aksidenti ka ndodhur pas ngritjes, ndërsa avioni është dashur të fluturojë për në provincën e Saksonisë së Poshtme.

Në vendin e aksidentit kanë dalë një numër i madh i zjarrfikësve dhe policisë, ndërsa ende nuk dihen rrethanat që kanë çuar në rënien e aeroplanit.

NA NDIQ NË FACEBOOK