Connect with us

Sport

Finalja e Sunday League/ Kastriotët dhe Prestige garantojë spektakël në SuperSport

Published

on

Prestige-Kastriotët është finalja e edicionit të katërt të Sunday League Albania. Kompeticioni i futbollit amator ‘’9×9’’ do të luajë aktin e fundit, ku gjithçka do të përcaktohet në ‘’Shtëpinë e Futbollit’’ në selinë e FSHF.

Prestige dhe Kastriotët kanë pasur një rrugëtim të shkëlqyer deri në fazën finale, dhe pritet që dhe ndeshja e fundit të jetë përplot spektakël dhe emocione. Kastriotët kanë në përbërje ish-futbollistë të kombëtares si Jahmir Hyka dhe Sebino Plaku.

Për të ardhur deri në finale, Kastriotët kanë mposhtur Panthers të Shkodrës, KKD dhe Vila L, ndërsa fazën e grupeve e mbyllën në vendin e dytë.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër dhe Prestige ka pasur një rrugëtim bindës. Ku kanë spikatur me përgatitje të lartë fizike, lojën e bukur dhe për të mbërritur në finale kanë mposhtur kundërshtarë si IMMI, Nova dhe Dussel.

Të udhëhequr nga lojtarë me eksperiencë, Prestige do të tentojë që të fitojë trofeun e Sunday League për herë të dytë. Do të jetë gjithçka për të luajtur në ‘’Shtëpinë e Futbollit’’, mes Prestige dhe Kastriotëve.

Ku skuadrat pritet të kurorëzojë një edicion të organizuar në mënyrën më të mirë nga FSHF. Përballjen finale të edicionit të katërt të kampionatit amator të futboll do të keni mundësi ta ndiqni ekskluzivisht në ekranin e Supersport/Digitalb, të premten, ora 21:00.

The post Finalja e Sunday League/ Kastriotët dhe Prestige garantojë spektakël në SuperSport appeared first on SuperSport.

NA NDIQ NË FACEBOOK