Connect with us

Ndryshe

Britaniku maskohet si shqiponjë për të trembur tutje pulëbardhat që han ushqimin e njerëzve buzë detit

Published

on

Një burrë nga qyteti Whitby i Anglisë vishet si shqiponjë për të trembur pulëbardhat që të mos vjedhin ushqimin e njerëzve në buzë të detit.

Corey Grieveson, 18 vjeç, i cili punon në një dyqan lokal peshku, e kalon një pjesë të ditës së tij të punës duke trembur pulëbardhat, transmeton Telegrafi.

Ai tha se ka jetuar në qytetin Whitby gjatë gjithë jetës së tij dhe se i do shqiponjat.

“Është me të vërtetë puna e përkryer për mua”, thotë britaniku.

Grieveson gjithashtu iu bëri thirrje vizitorëve që hanë pranë portit të mos ushqejnë qëllimisht pulëbardhat. /Telegrafi/

NA NDIQ NË FACEBOOK