Connect with us

Kosovë

“Kjo është e vetmja risi”/ Profesori flet për takimin Kurti – Vuçiq!

Published

on

Profesori nga Parisi, Nezir Kraki përmes një postimi në Facebook ka shkruar në lidhje me takimin e sotëm mes Kurtit dhe Vuçiqit.

Kraki thotë se Serbia e ka humbur Kosovën në vitin 1999 dhe se e vetmja risi është të heq dorë nga endra e Kosovës serbe, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Serbia nuk humb asgjë në këto bisedime. Ajo e ka humb Kosovën në vititn 1999.

Kosova nuk fiton asgjë më shumë se pavarësinë që veç e ka.

E vetmja risi është se tash Serbia pranon të heq dorë nga ëndrra e Kosovës serbe dhe të « çlirohet » nga Kosova.

Tash e tutje edhe Serbia e sheh veten si shtet të pavarur dhe sovran.

NA NDIQ NË FACEBOOK