Connect with us

Sport

Vdes trajneri i njohur i Kosovës

Published

on

Ka ndërruar jetë trajneri i njohur i Kosovës, Nebih Zeneli (64 vjeç).

Zeneli ka jetuar e punuar si trajner i futbollit në Slloveni.

“E pabesueshme një njeri me kaq shumë energji e përgatitje me shku kaq herët.

Nebih Zeneli ishte trajneri i parë shqiptar me licencën Profi të UEFA-së.

Një njeri që punoi shumë në hije edhe për kombëtaren shqiptarë në kohën e Oto Bariç, me të cilin shpresoj të takohen në parajsë.

Pusho në paqe mik dhe në një botë më të mirë se kjo”, ka shkruar analisti Driton Latifi.

NA NDIQ NË FACEBOOK