Connect with us

Bota

‘Plas’ keq në Kuvendin serb, Vuçiç shkon me foton e Kurtit me vete, hedh akuza ndaj…

Published

on

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasur debate të nxehta mbi çështjen e Kosovës mes presidentin serb dhe opozitës.

Aleksandar Vuçiç shkoi në Kuvend me një fotografi të kryeministrit Albin Kurti me ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias si provë për të demantuar një fotomontazh ku shihet Vuçiç dhe Kurti, për të cilin e akuzoi se e ka bërë një deputet.

Vuçiç për këtë fotografi u përplas me deputetit e DS-së, Srdan Milivojeviç, të cilit i tha se në vendin e Dendias kishte vendosur fotografinë e tij afër Kurtit.

NA NDIQ NË FACEBOOK