Connect with us

Sport

Pep Guardiola kërkon një anësor, ia vë syrin futbollistit të Chelsea-t

Published

on

Manchester City nuk pret që João Cancelo të kthehet nga Bayerni, klubi ku u huazua në këtë merkato dimri me opsionin e blerjes. Trajneri Pep Guardiola u ka kërkuar tashmë drejtuesve të City-t që t’i gjejnë një anësor të nivelit të lartë.

Sipas “Times”, Chilwell (Chelsea) një nga futbollistët e më të preferuar të Spanjollit. Guardiola tentoi ta merrte nën urdhrat e tij në vitin 2020, vetëm pala preferoi të shkonte te blutë e Londrës.

Lojtari i përfaqësueses angleze ka vuajtur nga dëmtime të shumta që kur u bë pjesë e Chelsea-t dhe duhet të mposhtë edhe konkurrencën e fortë të Marc Cucurellas.

Shtypi anglez zbulon se Guardiola ishte i shqetësuar me qëndrimin e Cancelos dhe preferoi më mirë largimin e tij sesa të mbetej i pakënaqur të Cityzens.

 

The post Pep Guardiola kërkon një anësor, ia vë syrin futbollistit të Chelsea-t appeared first on SuperSport.

NA NDIQ NË FACEBOOK