Connect with us

Kulturë

Një humbje e madhe! Ndahet nga jeta aktori i serialit të famshëm (Emri)

Published

on

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare aktori i njohur i serialit policor Law and Order, Richard Belzer, i cili ishte i njohur për rolin e detektivit John Mantz, të cilin e ka luajtur për mbi 10 vite.

Aktori vdiq në shtëpinë e tij në orët e para të së dielës në Bozouls në Francën jugperëndimore.

Belzer ka lindur në Bridgeport, Connecticut, dhe filloi të performonte si një komedian duke u përpjekur të bënte të qeshë nënën e tij dhunuese fizikisht.

Para se të fillonte karrierën e tij në Hollywood, Belzer punoi në punë të ndryshme të çuditshme, duke përfshirë si reporter për gazetën Bridgeport Post. Në jetën e tij personale, ai ishte një adhurues i teorive konspirative dhe kishte shkruar katër libra të ndryshëm për bindjet e tij.

Ai u martua tre herë në jetën e tij. Belzer i kishte mbijetuar kancerit, i cili e kishte lënë me probleme të ndryshme shëndetësore. Ai u tërhoq nga aktrimi në vitin 2016 dhe i kaloi vitet e fundit duke jetuar në jug të Francës.

NA NDIQ NË FACEBOOK