Connect with us

Sport

Skuadra e Ronaldos aktive në merkato, gjen portier në Argjentinë

Published

on

Al Nassr mbetet aktiv në treg. Skuadra saudite, pjesë e së cilës është Cristiano Ronaldon, njoftoi këtë të martë rinovimin e mesfushorit 28-vjeçar Al-Sulayhem deri në vitin 2026, si dhe zyrtarizoi nënshkrimin e Agustín Rossit, portierit argjentinas 27-vjeçar.

Al Sulayhem është me skuadrën e Riadit që nga viti 2020 dhe ka luajtur 11 ndeshje këtë sezon, ku ka dhënë një asistim.

Agustín Rossi do të zëvendësojë Ospinën, i cili iu nënshtrua një operacioni pas thyerjes së një kocke në bërryl. Argjentinasi, i cili tashmë ka një marrëveshje për të qenë lojtar i Flamengos, duke filluar nga korriku, përforcon Al Nassr si huazim nga Boca Juniors.

 

The post Skuadra e Ronaldos aktive në merkato, gjen portier në Argjentinë appeared first on SuperSport.

NA NDIQ NË FACEBOOK