Connect with us

Sport

Si e tradhtoi ish-shoku i ngushtë Michael Schumacherin, pak çaste nga aksidenti i tmerrshëm me ski

Published

on

Ish-shoku i Michael Schumacherit një herë u përpoq të shiste fotot e tij në gjendjen e tij të sëmurë për një milion euro në media të ndryshme në të gjithë Evropën.

Legjenda njihet në hapësirën e Formula 1 si një nga pilotët më të mëdhenj në historinë e saj dhe mbajti rekorde të shumta në kohën e largimit të tij nga sporti në vitin 2012.

Një vit pasi ai u largua nga sporti më i shpejtë në botë, Schumacher pësoi një lëndim të trurit pas një aksidenti fatkeq gjatë skive në vitin 2013.

Gjashtë vjet më parë, privatësia e shtatë herë kampionit të botës në Formula 1 u shkatërrua pothuajse pasi një ish-shoku i tij e kryqëzoi atë duke i bërë një foto të neveritshme në gjendjen e tij të sëmurë.

Më pas, ky person u përpoq t’i shiste këto foto kompanive të ndryshme të lajmeve në të gjithë Evropën në vitin 2016, duke i vënë një çmim prej një milion euro për këtë akt të neveritshëm.

Këto imazhe do të ishin të parat që publiku do të kishte parë të Schumacher që nga lëndimi që pësoi në vitin 2013, por për fat të mirë ato nuk u publikuan.

Prokurorët gjermanë shpjeguan se një “individ i panjohur” qëndronte pas situatës të mjerueshme.

Ata deklaruan se masa ishte “një shkelje e jetës së tij personale” dhe një shkelje përfundimtare e privatësisë së gjermanit tani 54-vjeçar.

Familja e Schumacherit bën jashtëzakonisht mirë për të mbajtur privatësinë e tij që nga dita kur ai u përplas me atë shkëmb që i ndryshoi jetën përgjithmonë.

Ai u transportua me helikopter në spital dhe përfundimisht u nxor nga koma vitin e ardhshëm, por ai nuk është parë në publik që nga aksidenti.

Është thënë gjithashtu se Michael nuk është i njëjti njeri që ishte dhe, sipas fjalëve të djalit dhe pilotit aktual të F1, Mick, ai është i vetëdijshëm “por në një masë më të vogël”.

NA NDIQ NË FACEBOOK