Connect with us

Lajme

Sherri për një vajzë, plagoset me thikë 15-vjeçari

Published

on

Një plagosje me thikë ka ndodhur rreth orës 18:15 në Pogradec. Mësohet se një 15-vjeçar është plagosur me thikë nga një 17-vjeçar gjatë një konflikti fizik. Policia njofton se ka shoqëruar në komisariat autorin e plagosjen.

Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se shkaku i konfliktit midis të miturve është një vajzë. Momentalisht policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe terren për të gjetur thikën që është përdorur për të plagosur 15-vjeçarin, pasi autori e ka hedhur atë teksa është përpjekur të largohet nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 24.01.2023, rreth orës 18:15, në Spitalin e Pogradecit, ka shkuar për mjekim një 15-vjeçar, banues në Pogradec, i cili dyshohet që gjatë një konflikti fizik me shtetasin N. M., 17 vjeç, banues në Pogradec, është dëmtuar me mjet prerës.

Autori i dyshuar, shtetasi N. M, është kapur nga shërbimet e Policisë menjëherë pas ngjarjes dhe ndodhet i shoqëruar në ambientin e Komisariatit të Policisë Pogradec, për veprime të mëtejshme procedurale.

NA NDIQ NË FACEBOOK