Connect with us

Sport

E TRISHTË/ Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta ish-mesfushori që doli nga akademia e Milanit

Published

on

Ish-mesfushori italian, Patricio Bilio, është ndarë nga jeta në moshën 48-vjeçare, për shkak të një arresti kardiak.

Ai krijoi një karrierë të madhe në Europë gjatë fund viteve ’90 dhe fillim të atyre 2000 duke luajtur për shumë klube të ndryshme, pasi doli nga akademia e Milanit.

Pas tërheqjes nga futbolli, Bilio u rikthye sërish te kuqezinjtë, duke u bërë trajner i shkollës së Milanit në Kuvajt.

NA NDIQ NË FACEBOOK