Connect with us

Sport

Çfarë fati/ La futbollin në Shqipëri për të punuar në në Angli, ja ku përfundoi tani

Published

on

Një ish-futbollist shqiptar është arrestuar dhe është dënuar me burg në Angli pasi u gjet nga policia teksa punonte në “shtëpi bari” në Suonsi.

Elsion Koka, ish-futbollist i cili deri në vitin 2019 ka qenë pjesë e futbollist shqiptar, ka dalë para gjykatës ku ka marrë vendimin me dënim me 16 muaj burg.

Kur policia britanike kontrolloi një shtëpi në Suonsi, ajo zbuloi se ishte kthyer në një fermë për prodhimin e kanabisit.

Personi që merrej me të ishte pikërisht Elsion Koka i cili po kujdesej për një sasi narkotikësh që në total kapte vlerën 125 mijë paund.

NA NDIQ NË FACEBOOK