Connect with us

Tech & Auto

Bëhuni gati, Twitter po përgatit një surprizë – monedha dhe shpërblime për…

Published

on

Twitter po eksperimenton me një monedhë brenda aplikacionit të quajtur “monedha” për të ndihmuar krijuesit të fitojnë para në platformë.

Funksioni i ri u vërejt nga Jane Manchun Won, një studiuese e aplikacioneve e cila shpesh poston informacione rreth veçorive që ende nuk do të publikohen.

Sipas njoftimeve të tij, “monedha” do të jetë një zgjerim i veçorisë ekzistuese të shpërblimeve dhe këshillave që ka Twitter. Aktualisht nuk ka asnjë fjalë se cilat janë planet e Twitter për monedhat, as kur do të nisë funksioni.

Një opsion “Çmime” është vërejtur gjithashtu, duke i lejuar përdoruesit të përdorin monedhat e përmendura për blerjet brenda aplikacionit. Monedhat janë të ndara në kategori dhe nuk dihet se sa do të jetë çmimi për një monedhë.

NA NDIQ NË FACEBOOK