Connect with us

Kosovë

Ulja e pagave në sistemin e drejtësisë – Avokati Berisha: Epoka e nënshtrimit të sistemit të drejtësisë po zë rrënjë thellë

Published

on

Avokati Besnik Berisha ka reaguar ndaj vendimit të fundit të kryeministrit Kurti për uljen e pagave për prokurorët dhe gjyqtarët.

Berisha ka shkruar se epoka e nënshtrimit të sistemit të drejtësisë është duke zënë rrënjë edhe më thellë.

“Tash e tutje krimi luftohet ne Facebook e drejtesia ndahet ne mbledhje te partise”, ka shkruar avokati Besnik Berisha.

Tutje ai ka shtuar se tashmë krimi po luftohet në Facebook e drejtësia ndahet në mbledhje të partisë.

Postimi i plotë i Besnik Berishës:

Per t’i kontrolluar, fillimisht duhet nenshtruar. Per t’i nenshtruar, pagat duhet zvogeluar.

Epoka e nenshtrimit te sistemit te drejtesise po zene rrenje dhe me thelle!Keta paskan qene me te zi se secili nga ata qe sunduan me drejtesine.

Imagjinojeni tani kur te fillojne negociatat per page dinjitoze 😡, e qeveria duke vu kushte e statistika.

Tash e tutje krimi luftohet ne Facebook e drejtesia ndahet ne mbledhje te partise!

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media