Connect with us

Lajme

“Udhëzona, o Zot”, Halil Kastrati reagon për rastin që tronditi Kosovën

Published

on

Humanisti, Halil Kastrati, ka reaguar për vrasjen që tronditi Kosovën ku dyshohet se ish-burri ka vrarë ish-gruan e tij shtatzënë.

Ai përmes një postimi në “Instagram”, i është lutur Zotit për udhëzim.

“Udhëzona, o Zot”, e pa imagjinueshme”, shkroi ai.

Një grua ka mbetur e vdekur në oborrin e QKUK’së, para repartit te Gjinekologjisë. Dyshohet se është vrarë nga ish- burri i saj. Raportohet se gruaja ishte shtatzënë.

Policia ka konifrmuar rastin sipas tyre viktima është 35-vjeçe. Burime brenda Gjinekologjisë i kane treguar Insajderit se e ndjera ishte e shtrirë në këtë repart.

Ajo iu kishte thënë infermierëve se po dilte deri te kioskat në oborrin e QKUK’së për kishte dalë për të blerë gjëra ushqimore.

Pasi kishte kryer blerjet, ajo ishte ulur për të pushuar pak tek ulëset në oborrin e Gjinekologjisë.

Aty ishte shfaqur ish-bashkëshorti i saj, i cili e vrau me armë zjarri.

Burimet e Insajderit tregojnë se ndaj viktimës janë shkrepur disa plumba.

Pas aktit makabër, ish-bashkëshorti i saj është arratisur.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen  e viktimës, e moshës 35 vjeçe.

NA NDIQ NË FACEBOOK