Connect with us

Ndryshe

Tërmeti i frikshëm me magnitudë 7.5 godet…

Published

on

Një tërmet me magnitudë 7.5 ballë goditi rajonin e Tongës në orën 10:48:46 GMT të premten, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA.

Epiqendra e tërmetit, me një thellësi prej 33.0 km, u përcaktua fillimisht në 19.322 gradë gjerësi jugore dhe 172.016 gradë gjatësi perëndimore.

Tonga është një grup ishujsh që ndodhen në Opeanin Paqësor midis Australisë dhe Japonisë. Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar.

NA NDIQ NË FACEBOOK