Connect with us

Bota

Nju Jork: Stuhia e borës me efekt liqenor godet Buffalon, mbyllen aeroportet

Published

on

Një stuhi bore e fuqishme, ka goditur zonën e Buffalos dhe Watertown.

Autoritet përgjegjëse mbërritën të enjten mbrëma dhe hodhën inerte në disa zona të vendit, proçes ky i cili zgjati deri të premten në mesditë.

Stuhia e borës çoi në mbyllje të aeroporteve në disa nga zonat më të goditura dhe më shumë se 100 fluturime u anuluan në Buffalo, sipas FlightAware.

Për shkak të shqetësimeve rreth kësaj fatkeqësie, ndeshja e së dielës Bills-Browns u zhvendos në Detroit.

Për të parë imazhet më të fundit nga kjo stuhi dëbore me efekt liqeni, klikoni nëpër imazhet në galerinë e mëposhtme: