Connect with us

Sport

“Kërcënime serioze”, arrestohet në Holandë mesfushori që është në pronësi të Juventus

Published

on

Mohamed Ihattaren është arrestuar nga policia holandeze. Mediet holandeze bëjnë më dije se mesfushori që është në pronësi të Juventus, por deri më 31 dhjetor është në huazim te Ajax, u arrestua në shtëpinë e tij në Utrecht.

Policia bastisi shtëpinë e lojtarit dhe arrestuan Ihattaren, i cili u dërgua në burg. Arsyet e arrestimit të Ihattaren ende nuk bëhen të ditura, ndërsa sa mediet holandeze raportohet se kjo ngjarje ka lidhje me “kërcënime serioze” të bërë nga ana e mesfushorit.

NA NDIQ NË FACEBOOK