Connect with us

Lajme

Zyrtari amerikan: Tani ka mundësi reale që Ukraina ta rikthejë Krimean

Published

on

Shanset që Ukraina ta rikthejë Krimean tani janë “mundësi reale”, teksa forcat ruse po pësojnë zbrapsje ushtarake, ka thënë një zyrtar amerikan. Gjatë javëve të fundit, trupat ukrainase kanë kthyer prapa një ngecje të ushtrisë ruse në lindje dhe në jug të vendit dhe të hënën një zyrtar i emëruar rus konfirmoi avancimin e Ukrainës […]

The post Zyrtari amerikan: Tani ka mundësi reale që Ukraina ta rikthejë Krimean appeared first on Periskopi.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media