Connect with us

Shëndetësi

Turne i veçantë i ping pong-ut

Published

on

Klubi i Ping Pong-ut Priping, në bashkëpunim me Qendrën Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit, me rastin e muajit të vetëdijesimit ndaj kancerit të gjirit do të organizojnë turne të hapur, “PINK-PONG Breast Cancer Awareness Table Tennis Tournament”, për personat e prekur nga kjo sëmundje.

Ekipi Priping me anë të sportit të pingpongut dëshiron të ngritë vetëdijesimin për kontrollimet hershme dhe të luftojë këtë sëmundje qysh në hapat e parë.

Pjese e këtij turneu do të jetë edhe Dr. Ilir Kurtishi, drejtor i Klinikës së Onkologjisë në QKUK.

Ndryshe Priping e ka marrë përgjegjësinë që të sigurojë pajisjet e nevojshme për turne.

Turneu do të organizohet në sallën e pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, me datë 28 tetor 2022, nga ora 17:00.

The post Turne i veçantë i ping pong-ut appeared first on Klan Kosova.

NA NDIQ NË FACEBOOK