Connect with us

Lajme

Ministria e Arsimi i ka ndarë 85 mijë euro për “Pucko Petrol”

Published

on

Ministria e Arsimit dhe Shkencës merr naftë pikërisht nga pompat e benzinës të Pucko Petrol, kompani e cila është në pronësi të djalit të deputetit Ismail Jahovskit.

A nuk është konflikt interesi, se pikërisht kjo ministri ka lidhë kontratë me djalin e deputetit të BDI-së?

Ministri Shaqiri në paraqitjen e tij në Programin 200, tha se nuk e di se me cilën kompani kanë kontratë e aq më pak se kush është pronar i i kompanisë./Alsat.mk

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media