Connect with us

Bota

Kadirov nervoz me gjeneralët e Putinit, rekomandon përdorimin e armëve bërthamore kundër Ukrainës

Published

on

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov, thotë se Moska duhet të konsiderojë përdorimin e një arme bërthamore me rendiment të ulët në Ukrainë pas një disfate të re të madhe në fushën e betejës.

Përderisa Rusia e konfirmoi humbjen e bastionit të saj të Lymanit në Ukrainën lindore, Kadyrov sulmoi komandantët e lartë për dështimet e tyre.

“Sipas mendimit tim personal, duhet të merren masa më drastike, deri në shpalljen e ligjit ushtarak në kufi. zonat dhe përdorimin e armëve bërthamore me rendiment të ulët”, tha Kadyrov.

Rusia ka arsenalin më të madh atomik në botë, duke përfshirë armët taktike bërthamore me rendiment të ulët që janë projektuar për t’u vendosur kundër ushtrive kundërshtare.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media