Connect with us

Lajme

Çmontimi i trafikut të kokainës në Zvicër, mes të arrestuarëve edhe shqiptarë

Published

on

Zvicër – Drejtësia e Ticino ka mbyllur një hetim njëmujor për një trafik të madh kokaine. Tetë persona janë arrestuar që nga marsi i kaluar.

Gjashtë shtetas zviceranë nga Locarno dhe rajoni i saj, si dhe dy shqiptarë pa leje qëndrimi janë mbyllur gjatë muajve, njoftoi prokurori publik i Ticino-s dhe policia kantonale.

Trafiku midis Italisë, Ticino-s dhe disa kantoneve të Zvicrës qendrore përfshinte disa kilogramë kokainë, që synohej të shitej në rajonin e Lokarnos. U kapën treqind gramë drogë dhe disa mijëra franga./abcnews.al/ 

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media